Merhaba Ziyaretçi; Bugün
Haberler / Acı Haber Yürekleri Dağladı
Çukurca İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir'in Kırıkkale'deki baba ocağına ateş düştü. Evininin önünde sinir krizleri geçirip gözyaşı döken şehidin annesi Hüsniye Özdemir, "Kurban olurum yavrum, ciğerim sana nasıl kıydılar, ne olur yavrumu bana getirin" şeklindeki ağıtları yürek yaktı.

Şehit Özdemir'in Hasandede Beldesi Gülevler Mahallesi'ndeki baba evine, Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı'ndan gelen subaylar, aileye Özdemir'in şehit olduğu bilgisini vermesi üzerine gözyaşları sel oldu. Haber ile birlikte sinir krizleri geçirerek fenalaşan Özdemir'in yakınlarına eve gelen sağlık görevlileri tarafından müdahalede bulunuldu.

OĞLUMU BANA GERİ VERİN

Haberin duyulmasıyla birlikte beldede birçok kişi taziye ziyareti için eve akın etti. Özdemir'in ailesi eve dev bir Türk bayrağı asıp, taziyeleri kabul etti. Oğlunun şehit olduğu haberini duyan 74 yaşındaki anne Hüsniye Özdemir, gözyaşlarına boğulup, sinir krizi geçirdi. Anne Özdemir'in, "Kurban olurum yavrum, ciğerim sana nasıl kıydılar, seni bekliyorduk, şimdi yetimlerim ağlıyor, yavrumu bana getirin, ne olur oğlumu bana getirin" diye feryat etmesi yürek yaktı. Sakinleşemeyen anne Özdemir, evin önünde bekleyen ambulansla Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırıldı.

İKİ ÇOCUK BABASI

Şehit düşen Astsubay Kıdemli Başçavuş Kalender Özdemir'in, Alev Özdemir ile evli olduğu, 11 yaşında Furkan ve Kübra isimli ikiz çocuklarının olduğu öğrenildi. Şehit Özdemir'in 18 yıldır Özel Harekatta görev yaptığı ve önümüzdeki yıl emekliliğe ayrılmayı düşündüğü kaydedildi. Şehit Özdemir'in uzun süre önce de babasını kaybettiği öğrenildi.

AKAN KAN ARTIK DURSUN

Şehidin amcasının oğlu olan Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Güneydoğu'da yaşananların bir an önce son bulması ve akan kanın bir an önce durdurulması gerektiğini belirterek, "Türk-Kürt kardeşliği yok edilmek isteniliyor. Güneydoğu'daki insanlarımızın askerimize karşı, polisimize karşı kışkırtılıp bu olayları yapmasını biz tasvip etmiyoruz. Bu tür olayları artık istemiyoruz, kimsenin canı yanmasın. Ne bizim canımız yansın, ne başkasının. Bir genç kolay yetişmiyor, herkes çocuk yetiştiriyor, insanlarımız çoluk çocuk büyütüyor, aç susuz büyütüyor. Kimi asker olarak görev yapıyor, kimi rütbeli olarak. Acımız büyük, tabi ki bu olayların çözülmesini istiyoruz. 30 yıldır verilen şehitlerin son bulmasını istiyoruz" dedi.

Şehidin amcası Ali Özdemir ise hükümetin bu konularda daha duyarlı olmasını beklediklerini, artık bir çözümün üretilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Benim yeğenim bir İngiliz ya da bir Yunanlı ile savaşsaydı biz acı duymazdık, ölse iftihar ederdik. Bizim atalarımız, ecdadımız Çanakkale'de birlikte savaştı. Biz onların evlatlarıyız. Onlar olmasaydı biz bugün yaşamıyor olurduk. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Türk'üm diyenlerin buna duyarlılık göstermesi lazım. Bu Türk milleti binlerce şehit verdi son olarak benim yeğenim şehit oldu. Türk milletini birbirine kırdırmamak lazım, hükümetin buna bir an evvel çözüm bulması lazım. "


HABERİN VİDEOSU

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Yorumlar+Yorum Yaz

Mail Adresiniz

Adınız Soyadınız

Yorumuz:

Paylaş