Merhaba Ziyaretçi; Bugün
Haberler / Aynı hassasiyeti Bayırbucak Türkmenleri için de istiyorum

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Sn Özdemir ÖZDEMİR, "Yezidiler için dünyayı ayağa kaldıran muhalefet partilerinden, benzer hassasiyeti Bayırbucak Türkmenleri için de göstermelerini talep ediyorum " diye konuştu .

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir, Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırılarına ilişkin "Yezidiler için dünyayı ayağa kaldıran muhalefet partilerinden benzer hissiyatları , benzer hassasiyeti Bayırbucak Türkmenleri için de göstermelerini talep ediyorum " diye konuştu . 

 
Özdemir, AA muhabirine yaptığı bildiride , Suriye'deki iç savaştan etkilenen Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkan Türkiye'nin onların tüm ihtiyaçlarını karşıladığını ifade etti . 
 
Bayırbucak Türkmenlerinin Türkiye'nin bir parçası meydana geldiğini tüm dünyanın bildiğini anlatan Özdemir, Türkiye'nin oradaki halka el uzatmasını talep etmeyen bir takım güçlerin, Bayırbucak Türkmenleri ile Türkiye arasındaki ateş gibi kardeşliği bozmaya çalıştığını ifade etti . 
 
"Bu saldırılar, tüm Türkmen Alevilerini nihai derece üzdü"
 
İran'ın Türkmenlere yaptığı zulmü bütün dünyanın bildiğini söyleyen Özdemir, "Bu saldırılar, Anadolu'da hayatını sürdüren tüm Türkmen Alevilerini nihai derece üzdü ve derinden yaraladı" ifadelerini kullandı.
Yorumlar+Yorum Yaz

Mail Adresiniz

Adınız Soyadınız

Yorumuz:

Paylaş